Zaprojektuj taras lub patio z myślą o nadchodzącym sezonie

Zdecyduj, czy chcesz stworzyć przestrzeń zewnętrzną, która będzie praktyczna, czy wyłącznie estetyczna. Następnie zdecyduj, które materiały będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom i zapewnią Ci pożądaną estetykę. Wybierz materiały, które są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Narysuj szkic

Szkic to doskonały sposób na zaplanowanie przestrzeni i określenie, ile miejsca masz do dyspozycji. Możesz go również wykorzystać do określenia, co chcesz osiągnąć w swojej przestrzeni, aby upewnić się, że tworzysz właściwy plan. Jeśli chcesz dobudować patio do swojego domu, zacznij od narysowania zewnętrznej części posesji. Szkic powinien uwzględniać wszelkie elementy znajdujące się na zewnątrz domu, takie jak ściany, okna, balkony i inne konstrukcje. Połącz patio z domem, rysując linię od patio do drzwi wejściowych. Uwzględnij wszelkie schody, ścieżki, drzewa i inne elementy, które chcesz uwzględnić w swoim planie. Można również dołączyć rysunki mebli, które mają się znaleźć w tym miejscu, takich jak leżaki, stoły, krzesła lub inne konstrukcje.

Wybierz odpowiednie meble

Kiedy już zdecydujesz, co chcesz osiągnąć w swojej przestrzeni, możesz zacząć wybierać odpowiednie meble. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów mebli, takich jak stoły i krzesła, sofy z technorattanu. Ten materiał to rattan syntetyczny, będący mieszanką PVC i materiałów naturalnych. Ma on wiele zalet, takich jak odporność na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne, nietoksyczność i łatwość w utrzymaniu. Te właśnie zalety sprawiają, że jest to doskonały wybór do ogrodu. Jest to materiał trwały i nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych, więc można go używać przez wiele lat bez obawy, że się rozpadnie. Materiały odporne na promieniowanie UV ochronią meble przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, a nietoksyczne materiały zapewnią bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie

Dodaj roślinność

Podczas gdy odpowiednie meble pomogą Ci stworzyć idealną aranżację tarasu lub balkonu, ważne jest również, aby w Twoim układzie znalazła się roślinność. Rośliny nie tylko poprawiają wygląd przestrzeni na zewnątrz, ale także przynoszą wiele korzyści, np. zapewniają cień i filtrują zanieczyszczenia wody. Istnieje wiele różnych rodzajów roślin, które można wykorzystać w aranżacji tarasu lub balkonu. Wybierając odpowiednie rośliny, należy wziąć pod uwagę ich potrzeby i różne rodzaje światła, które są im niezbędne do przetrwania.

Poznajmy się!